ПОЗИЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА – ЖОДНОЇ ПІДСТАВИ ПІДВИЩУВАТИ ТАРИФИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ НЕМАЄ І НЕ БУДЕ!

Питання сталого постачання енергоносіїв бюджетним установам та закладам  Одеської області були обговорені на нараді в Одеській облдержадміністрації.

Мета наради – визначити ефективний механізм взаємодії та алгоритм дій всіх служб та структур за для забезпечення сталого проходження осінньо-зимового періоду в умовах кризи на ринку газу в Європі.

Як відзначають провідні експерти з питань формування тарифної політики на енергоносії, за допомогою монопольних можливостей Газпрому керівництво Росії створює ситуацію, коли буде шантажувати європейців – або вони погодяться ввести в експлуатацію “Північний потік – 2” без жодних правових вимог і відмовитись від ринкових правил для газу, або вони залишаться з дефіцитом газу взимку і з ще більшою ціною. Європейці самі забезпечили Росії можливість розпочати таку війну. Газпром має монопольний вплив на європейський газовий ринок і ось як це використовується проти Європи.

На нараді обговорені проблемні питання газопостачання та електропостачання бюджетних установ та закладів області у поточному році в умовах функціонування ринків цих послуг.

Коментуючи ситуацію, що склалась навколо тарифної теми, голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, чітко зазначив, що якби не ініційовані Президентом Володимиром Зеленським річні тарифні пропозиції для населення і спеціальні умови для підприємств теплокомуненерго, то зараз ціна газу в Україні вже доходила би до рівня 20 грн за кубометр або 20 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Держава рятує українців від цього.

Нагадаємо, що шлях до запровадження ринків газу та електроенергії почався ще у 2008 році, коли Уряд Тимошенко погодився на умову від МВФ про зрівняння ціни газу для населення і для промисловості. Ця вимога зберігалась, поки влада вже після 2014 року не дала згоду на зростання тарифів навіть швидше, ніж вимагав МВФ.

У 2015 році був прийнятий Закон України «Про ринок природного газу» і від того часу перехід на ринкові умови у цій сфері став незворотнім.

З цього приводу голова Одеської РДА Юрій Крук відзначив, що саме  ініціатива Президента Володимира Зеленського по встановленню річних тарифних пропозицій дала можливість кожному мешканцю отримувати газ за  значно нижчою ціною, ніж на європейському ринку газу.

Державний Нафтогаз пропонує як для побутових споживачів, так і для виробників тепла і гарячої води по всій країні абсолютно доступні умови для отримання газу: для побутових споживачів діє річна пропозиція ціни газу 7,96 грн за кубометр. Якби цієї пропозиції не було, ціна на сьогодні сягала б вже 18-20 грн за кубометр газу. А для підприємств теплокомуненерго Нафтогаз пропонує трирічні контракти з ціною 7,42 грн за кубометр на перший рік.

Перейти до вмісту