В ОДЕСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДКРИТО НОВИЙ ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР

Напередодні нового навчально року, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Світлана Фабрикант відкрила у Визирській територіальній громаді новий Інклюзивно-ресурсний центр, завдяки якому створено рівний доступ та комфортні умови для навчання, розвитку дітей з інвалідністю та особливими освітніми потребами. Впровадження інклюзивної освіти в Одеській області проходить в рамках реалізації Національної стратегії, мета якої – зробити безбар’єрність новою суспільною нормою. Національна стратегія по створенню безбар’єрного простору в Україні розроблялася і втілюється з ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

Відтепер батьки та їх дітки зможуть отримати кваліфіковані консультації та рекомендації щодо їхнього розвитку, а вчителям інших навчальних закладів допоможуть з питань інклюзивного навчання.

У громаді сьогодні близько 2 000 дітей. На території Визирської сільської ради до цього працювало 2 заклади дошкільної освіти, 6 закладів загальної середньої освіти та 2 заклади позашкільної освіти. З метою забезпечення прав здобувачів освіти з особливими освітніми потребами, що проживають або навчаються у територіальній громаді, на базі опорного закладу освіти «Першотравневий ліцей» утворено комунальну установу “Інклюзивно-ресурсний центр”. У центрі обладнані сучасні корекційно-розвиткові зони, кабінети лікувальної фізкультури, профільних спеціалістів, ресурсна кімната та кімната психологічного розвантаження, планується облаштування ігрового інклюзивно – розвиткового простору біля будівлі центру.

“Інклюзія – це не просто “модне слово” або навчання дитини з особливими потребами у  звичайній школі. Це – філософія сучасного  суспільства без обмежень.  Відкриття центру  надає можливість інтегрування дітей з особливими освітніми потребами у освітній та навколишній простір. Він  дозволить таким дітям бути у соціумі разом зі своїми однолітками, спілкуватися, рости та розвиватися, а фахівцям допомагати батькам у вихованні дітей”, – розповіла Світлана Фабрикант.

Центр працюватиме у таких напрямах як реабілітація, корекція розвитку дитини з особливими освітніми потребами та їх супровід під час навчання.  

На капітальний ремонт приміщення центру місцевим бюджетом скеровано 1 429 662 грн., корекційно-реабілітаційне обладнання та матеріально-технічне оснащення здійснено за рахунок наданої обласної субвенції у сумі 1 300 000,0 грн. 

Фінансування педагогічних працівників центру здійснюватиметься за рахунок освітньої субвенції, послуги центру – безкоштовні.

Перейти до вмісту