В ОДЕСІ ВІДБУВСЯ ДРУГИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ «РЕФОРМА СИСТЕМИ ШКІЛЬНОГО ХАРЧУВАННЯ»

Сьогодні, в Одесі за участі Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета і Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка відбувся регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування».

Захід пройшов в рамках Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі за ініціативи Першої леді Олени Зеленської та у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством економіки, Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, громадською організацією «Національна асоціація громадського харчування», Одеською обласною державною адміністрацією та Одеською міською радою.

Розбудова системи здорового харчування та модернізація харчоблоків у школах, навчання кухарів, процес переходу на систему управління безпечністю харчових продуктів НААСР стали ключовими темами форуму.

Першою до присутніх звернулася дружина Президента Олена Зеленська, за ініціативи якої і відбувається вже другий  регіональний форум.

«Ця глобальна реформа, всеукраїнська реформа – про дітей і для дітей, задля здоров’я наших дітей сьогодні і задля здоров’я українців у майбутньому», – наголосила перша леді.

Вона зазначила, що реформування шкільного харчування розпочалося з комплексного дослідження стану шкіл.

За словами Зеленської, минулий рік став етапом перших конкретних кроків і перших здобутків у реформі шкільного харчування.

«Минулого року ми охопили всі чотири блоки проблемних питань… – це застаріла нормативна база, це питання якості та безпечності харчових продуктів, це ресурсне забезпечення шкіл і, авжеж, культура здорового харчування», – сказала вона.

Наступним кроком, за словами першої леді, є імплементація напрацювань на місцях.

«Зрозуміло, що дуже часто перешкодою на шляху до впровадження нових цікавих, чудових ідей може стати брак комунікації, тому для цього ми і проводимо серію форумів – сьогодні другий в Одесі. Ми маємо обговорити всі питання, всі проблеми, які можуть виникати, і знайти відповіді на всі запитання», – наголосила дружина Президента.

Голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, вітаючи усіх на Одещині, відзначив що наша область завжди відкрита для інноваційних проєктів та нових дієвих ініціатив. А тема форуму –  реформування  шкільного харчування – це привід для розгляду  широкого кола питань державного значення, поштовх для  вирішення багатьох нагальних проблем держави та суспільства.

«Проблему організації шкільного харчування необхідно розглядати  сьогодні у контексті  стратегічних документів, що затверджені у 2020 – 2021 роках указами Президента України Володимира Зеленського, зокрема Стратегії людського розвитку і Стратегії економічної безпеки України до 2025 року. Адже, безпечність харчових продуктів загалом, особливо тих, що споживають наші діти, є одним  із вирішальних факторів економічної безпеки України і визначається  саме спроможністю держави ефективно контролювати виробництво та постачання безпечного і якісного продовольства. Впевнений, ця сфера діяльності має як гуманітарний і соціальний аспекти, так і економічний і політичний та гарантує продовольчу безпеку держави» – сказав Сергій Гриневецький.

На думку голови Одеської ОДА, правильне харчування дитини – це одна з найкращих та потужніших інвестицій, яку сьогодні влада і бізнес можуть зробити для повноцінного розвитку та  майбутнього держави.

«Матеріально-технічну складову неможливо розглядати сьогодні  у  відриві від впровадження Програми  Президента України «Велике будівництво», адже у результаті її реалізації в Одеській області маємо сьогодні новозбудовані садочки та школи з сучасними харчоблоками, модернізовані заклади освіти, нові спортивні майданчики та стадіони» – додав голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Учасниками форуму стали  представники п’яти областей – Одеської, Полтавської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської. До Одеси завітали голови і заступники ОДА, директори департаментів освіти і науки, директори департаментів економічного розвитку, голови територіальних громад, керівники органів управління освітою територіальних громад, керівники територіальних управлінь Держпродспоживслужби, керівники територіальних управлінь Державної служби якості освіти цих областей.

Перейти до вмісту