В ОДЕСІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

Сьогодні в Одесі, на ІІ Християнському кладовищі, відбулася панахида та покладання вінків і квітів до Пам’ятної дошки і меморіалу жертвам політичних репресій.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб. Величезну кількість із них було розстріляно.

«Тільки на Одещині сотні тисяч людей були розстріляні, стали в’язнями таборів і тюрем, вислані на спецпоселення та розкуркулені. Багато з них були позбавлені громадянських прав, будинків, майна. Варварські методи розправи зруйнували тисячі доль і перетворились для тисяч людей на таборовий пил. Знущання торкнулися не тільки несправедливо репресованих, а й їх рідних і близьких – батьків, матерів, дружин, дітей, які також піддавалися переслідуванням» – відзначив заступник начальника Одеської районної військової адміністрації Аркадій Мкртичян.

Він зазначив, що одесити, «завжди ставлять захист життя, здоров’я, свободи й гідності кожної людини як найвищу цінність».

Пам’ять жертв політичних репресій в Україні щорічно вшановують у третю неділю травня. За даними Інституту національної пам’яті, у період «Великого терору» на території тодішньої УРСР було засуджено 198918 людей, з яких близько двох третин – до розстрілу, решта були відправлені до в’язниць і таборів.

Перейти до вмісту