Одне з наймолодших міст України Теплодар відзначило своє 40-річчя

Місто Теплодар Одеського району відзначило 40-ву річницю з дня створення. Урочистості з нагоди свята пройшли у суботу, 19 червня, біля пам’ятника «Куб».

«Попри виклики, сучасний Теплодар розвивається, тут зростають талановиті діти та молодь, відчувається, що нове покоління виховується в любові і повазі до рідного міста. Зичу місту процвітання, а кожному його мешканцю міцного здоров’я, достатку та родинного тепла!», – зазначив голова Одеської районної державної адміністрації Юрій Крук, який відвідав місто з нагоди ювілею.

В рамках заходу голова Одеської РДА Юрій Крук поспілкувався з Почесними громадянами міста, які будували та впорядковували Теплодар. Спільно з міським головою Олександром Чуйком відкрив пам’ятну дошку першобудівникам міста.

Для теплодарців та гостей була організована насичена святкова програма. Зокрема – святкова хода представників підприємств, закладів, організацій міста, спортивних та творчих колективів, молоді, матусь з малюками; розваги для дітей з аніматорами; чемпіонат України зі спортивного автомототуризму; заплив на каякі; виступи колективів «Таланти нашого міста» та шоу-балету «Зірки Одеси»; музичне привітання запрошених артистів. Завершилася програма яскравим феєрверком.

Додамо, що зародження міста бере свій початок з Постанови Ради Міністрів СРСР про будівництво Одеської атомної теплоелектроцентралі. Тут, у Причорномор’ї, поблизу Одеси Актом Державної комісії від
1 серпня 1980 року був визначений майданчик для будівництва селища міського типу та атомної теплоелектроцентралі. А вже 15 травня 1981 року розпочались роботи. На згадку про перший куб бетону, з якого почалась розбудова міста встановлено один з перших пам’ятників міста – «КУБ». Саме біля нього щорічно проходить святковий мітинг присвячений Дню міста.

Перейти до вмісту