Як мотивувати людину з інвалідністю не усамітнюватися на віддаленій роботі, а їздити працювати в офіс? Створити для неї комфортне робоче місце.
Як мотивувати роботодавців облаштовувати такі місця? Зробити отримання державної компенсації за придбані меблі, комп’ютери, спеціальні програми та допоміжні системи найбільш простим і зручним.
І ось воно! Відтепер процес подання на фінансову допомогу максимально швидкий, адже оформити все можна онлайн!
Відповідна послуга вже з’явилася на порталі «Дія» (ось тут – https://bit.ly/42N9hAu)
Сама урядова програма запроваджена ще торік у серпні. Однак раніше, щоб нею скористатися, роботодавець мав особисто приїхати до центру зайнятості з документами і від руки написати заяву. А тепер достатньо зробити кілька кліків, навіть не виходячи з власного офісу.
Як отримати компенсацію?
Авторизуйтеся на порталі «Дія» за допомогою КЕП;
Заповніть заяву: вкажіть дані про людину з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
Прикріпіть документи: про підтвердження працевлаштування людини та довідку медико-соціальної експертної комісії про інвалідність співробітника, а також папери щодо купівлі допоміжних засобів для обладнання робочого місця;
Вкажіть IBAN свого рахунку;
Підпишіть заяву за допомогою КЕП.
Готово! Опрацювання триватиме до 13 робочих днів. А якщо рішення буде позитивним – кошти надійдуть на ваш рахунок упродовж 5 робочих днів.
Таке спрощення та пришвидшення отримання компенсації – чудова мотивація для компаній створювати безбар’єрні робочі місця. А для людей з інвалідністю – додаткова можливість спілкування та соціалізації.
Важливо! Заповнити форму на компенсацію можна лише для людей з інвалідністю, які розпочали працювати у вашій компанії протягом останніх 90 днів.
Програма реалізується Міністерство економіки України та Міністерство цифрової трансформації України в партнерстві з Державна служба зайнятості за підтримки Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа.